Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
0,00  (0,00 EUR) s DPH
  • Zobrazit

Florbalové hole

Florbalové hole

Florbal

je týmový sport, který se hraje v hale. Podle oficiálních pravidel vždy pět proti pěti a 2 brankáři. Díky velké oblibě a mnohdy nedostatku místa se však dnes můžete setkat i s mnoha jinými podobami. Tato hra je obdobou hokeje s několika málo rozdíly. Především hráči nemají brusle, ale sálovou obuv, brankáři nemají hokejky a hráči hrají s odlišnými hokejkami a malým plastovým míčkem místo puku. Na rozdíl od hokeje je u florbalu také omezen fyzický kontakt mezi hráči.

Florbalové hole

Oproti hokejkám na hokej jsou florbalové hole menší, lehčí a jsou vyrobeny z plastu. Na našem trhu je mnoho výrobců a dodavatelů tohoto zboží, ale nejznámější jsou značky Salming, Unihoc, Canadien nebo např. Jolly.

Florbalové hokejky značky Salming vám zaručí nejvyšší třídu kvality, která je ověřena reprezentací České republiky. U této prvotřídní značky naleznete florbalové hole pro profíky, rekreační hráče i začátečníky. Hokejky značky Unihoc pocházejí ze Švédska a patří mezi nejstarší florbalovou značku. Byla založena v roce 1971 a za několik desítek let se vyšplhala až na jednu z nejlepších florbalových firem. Vystihuje ji silná kvalita a stálý vývoj jejich výrobků. Nabízí veškeré florbalové vybavení, které má špičkovou kvalitu. Unihoc je hlavním partnerem švédské ligy.

Správný výběr florbalové hole

Před výběrem florbalové hole bychom se měli soustředit na tři základní parametry - délku hole, tvrdost hole a tvrdost čepele.

Délku hole na florbal můžeme rozdělit na tři typy. Dětské florbalové hole měří mezi 68 – 87 cm a je vhodná pro výšku postavy od 110 – 160 cm. Druhou řadou jsou juniorské hole a hole pro dívky, které se pohybují v délkách 87 – 96 cm. A poslední skupinou jsou hole pro dospělé jedince, které začínají od 96 cm a podle výšky postavy mohou být dlouhé až 110 cm. Většina dospěle populace si však vystačí s holí o délce 96 – 101 cm, které jsou vhodné pro výšku postavy 170 – 190 cm.

Tvrdost florbalové hokejky vyjadřuje FLEX hole, který je uveden v čísle na každé holi. Jedná se o hodnotu v milimetrech vyjadřující průhyb shaftu, o který se hokejka prohne při tlaku síly 30kg. Měkké hole se snadno prohnou a jejich flexibilita je 30-40mm. Středně tvrdá hůl má hodnoty 27-29mm a je nejčastějším a nejprodávanějším druhem florbalové hole a to pro svou vyváženost a rovnoměrnost. Tvrdá hůl má 23-26mm a je velmi náročná na ovládání a kontrolu při celkové hře. Velká tvrdost hokejky znamená vyšší razanci při střelbě.

Florbalové čepele lze téměř totožně seřadit do tří skupin. Měkká čepel znamená perfektní ovládání a kontrolu míčku a hodí se především pro technické hráče. Předností středně tvrdé čepele je dokonalá vyváženost ovladatelnosti a razance hry. Opět se jedná o zlatou střední cestu, kdy tato čepel je nejžádanější a nejpoužívanější čepelí mezi hráči. Poslední druh čepele je tvrdá čepel, která je stejně jako hůl, náročná na ovladatelnost a kontrolu a vyžaduje maximální razanci při hře. Tato florbalová hůl se hodí hlavně pro agresivní hráče, kteří uznávají tvrdou hru. Veškeré toto florbalové vybavení si můžete prohlédnout na našich stránkách, www.cvrceksport.cz, které jsou vám plně k dispozici.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
 
Provozovatel:

Ondřej Špalek
U nádraží 137
503 25 Dobřenice
IČO: 01313126, DIČ: CZ8207023110
tel: 777 077 651, e-mail: cvrceksport@seznam.cz

Naši partneři: Tvorba www stránek, Web-Šablony.Com
SEO konzultant:

PSHK s.r.o., Hradec Králové
SEO Hradec Králové
Tvorba webových stránek s administrací

JavaScript musí být povolen